Cis zremisował po raz czwarty

W dziewiątej kolejce klasy B (Grupa II) Cis podejmował LZS Gryf Piaseczno/Skarpa. Gospodarze wystąpili bez swojego kapitana, Patryka Krajny, który miał przymusową przerwę za kartki. Obowiązki kapitana pełnił tym razem Krzysztof Włoch (na zdjęciu). Po dłuższej przerwie zagrał za to napastnik Fabian Dębicki, któremu występy uniemożliwiała praca za granicą.

Do przerwy goście strzelili dwa gole. Najpierw Dawida Patynę z rzutu wolnego pokonał w 28 minucie Kamil Kużas. 60 sekund przed gwizdkiem na przerwę uczynił to głową najskuteczniejszy piłkarz Gryfa, Adrian Łodziński. Cis nie zamierzał jednak poddawać się. W 54 minucie Fabian Dębicki zdobył tzw. kontaktowego gola po dośrodkowaniu w pole karne Krzysztofa Włocha. Kiedy wydawało się, że cekcyńska drużyna doprowadzi do remisu, rezerwowy zawodnik przyjezdnych Jakub Furmaga w 77 minucie podwyższył na 3:1. W 85 minucie trener Paweł Napiontek dokonał dwóch zmian, a jedna z nich szczególnie okazała się trafiona. 120 sekund później Daniel Leszczyński doprowadził do wyniku 2:3 skutecznie wykonując rzut karny. "Jedenastkę" sędzia zarządził za faul w "szesnastce" właśnie na egzekutorze. Z kolei na ponad minutę przed końcem spotkania zmiennik Krystian Leszczyński wyrównał na 3:3. Akcję zapoczątkował Damian Boniewicz dośrodkowując piłkę w pole karne, a tam Fabian Dębicki zagrał głową do znajdującego się na siódmym metrze Krystiana.

Szczegóły meczu >>> TUTAJ.

W następnej kolejce Cis zagra wyjazdowe, derbowe spotkanie z Myśliwcem Gostycyn. Mecz został zaplanowany na 23.10.2022 (godz. 15:00).