Gdy zwycięża beniaminek, rywal ma nietęgą minę! Cis Cekcyn znów zwycięski w klasie A

W drugiej kolejce klasy A (Grupa I) Cis zagrał na boisku w Żołędowie, na którym jako gospodarz podejmuje swoich rywali Victoria Niemcz. Zespół z Niemcza w pierwszej kolejce przegrał wysoko (2:6) wyjazdowe spotkanie ze Spartą Przysiersk, a w ubiegłym sezonie przysłowiowym cudem uratował się przed spadkiem, zajmując przedostatnie miejsce.

Na trybunach licznie zasiedli kibice Cisu. Miejscowych fanów było mniej! Trener drużyny z Cekcyna Radosław Sijka wyjściową jedenastkę oparł na zawodnikach, którzy rozpoczęli pierwsze, zwycięskie spotkanie tego sezonu z GLKS Dobrcz-Wudzyn. W szeregach gospodarzy można było zobaczyć kilku zawodników z zespołu GLKS Osielsko, który jako drużyna seniorów przestał istnieć. Od początku inicjatywa należała do gości. Zawodnicy Victorii, aby powstrzymać szybkich piłkarzy Cisu uciekali się do fauli. W 13 minucie drużyna z Cekcyna wykonywała rzut wolny i zdobyła prowadzenie. Piłkę w pole karne zagrał Marcin Szczygieł, a Jarosław Fojut głową z bliska skierował ją do siatki. 240 sekund później strzelał Dawid Suwalski, a bramkarz Piotr Bonalski z trudem wybił futbolówkę na rzut rożny. Potem szczęścia próbował Patryk Krajna, jednak piłka poszybowała obok słupka. W 20 minucie gospodarzom udało się skierować piłkę do bramki, ale sędzia słusznie dopatrzył się spalonego. W 28 minucie futbolówkę po świetnym, długim zagraniu (nie zdołałem zauważyć od kogo) otrzymał Arkadiusz Hoffmann i podwyższył wynik na 2:0. W 30 minucie brutalnie sfaulowany został Tomasz Słomiński. Sprawca tego zagrania Łukasz Lesiński zobaczył czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Od tej pory gospodarze grali w dziesięciu. W 32 minucie Arkadiusz Hoffmann podał do Adama Szulca, ale ten strzelił obok bramki. W 37 minucie błąd popełnił bramkarz Krzysztof Czerwiński, który nie utrzymał piłki w rękach. Gospodarze nie wykorzystali tej okazji, bo Kamil Kozioł z bliska strzelił jakby na wiwat i futbolówka poszybowała wysoko obok bramki. W 45 minucie kolejną szansę miał Adam Szulc, ale jej nie wykorzystał. Do przerwy Cis wygrywał 2:0.

Drugą połowę zespół z Cekcyna rozpoczął z dwiema zmianami. Na boisku pojawili się: Damian Boniewicz i debiutant w Cisie Marek Pawłowski. Już w 49 minucie w dogodnej pozycji znów znalazł się Adam Szulc, jednak ubiegł go bramkarz Bonalski. W 53 minucie po strzale Arkadiusza Hoffmanna piłka poszybowała obok słupka. 10 minut później kapitan Cisu był faulowany w polu karnym przez Jacka Nowaka. Sędzia pokazał zawodnikowi Victorii żółtą kartkę i zarządził „jedenastkę”. Wykorzystał ją Marcin Szczygieł i było 3:0. Mając wysokie prowadzenie zespół z Cekcyna nie atakował już z taką determinacją, jak wcześniej. W 80 minucie gospodarze oddali pierwszy celny strzał w światło bramki w drugiej połowie, co głośno skomentował zdegustowany postawą kolegów, miejscowy bramkarz. W 83 minucie znów w polu karnym nastąpił faul. Tym razem Damiana Boniewicza ciągnął za koszulkę Piotr Bogusławski. Po raz drugi karnego wykonywał Marcin Szczygieł i podwyższył na 4:0. Cis przez cały mecz dominował na boisku i odniósł drugie zwycięstwo. Na dodatek jest wiceliderem tabeli!

Na mecz jechałem autobusem i słyszałem głośno prowadzoną rozmowę. Jeden z pasażerów spotkał kolegów, młodych piłkarzy Victorii. Pasażer zapytał jednego z piłkarzy: „– Z kim dzisiaj gracie? Mocny rywal?”. Odpowiedź była następująca: „– Nie. Dopiero co weszli”. Chodziło oczywiście o to, że Cis dopiero awansował i jest beniaminkiem. Jak widać, nieważne kto i kiedy wszedł, istotne, jaką formę obecnie prezentuje.

Na filmiku: Marcin Szczygieł wykonuje pierwszy rzut karny.

24.08.2019. 17:00. Żołędowo: Victoria Niemcz – Cis Joltex Cekcyn 0:4 (0:2)

Bramki: Marcin Szczygieł 2 (63-karny, 83-karny), Jarosław Fojut (13), Arkadiusz Hoffmann (28).

Cis: Krzysztof Czerwiński – Daniel Pik, Tomasz Słomiński, Marcin Szczygieł, Dawid Suwalski – Patryk Krajna (70’ Błażej Słomiński), Jarosław Fojut, Arkadiusz Hoffmann, Sławomir Suchomski (46’ Marek Pawłowski), Arkadiusz Jarząbek (46’ Damian Boniewicz), Adam Szulc (57’ Bartłomiej Suwalski). Trener: Radosław Sijka. Sędziowie: Maciej Ardanowski – główny, Mateusz Śliwiński i Mateusz Miłek – asystenci (wszyscy z Torunia).

Więcej szczegółów z meczu >>>> TUTAJ

W trzeciej kolejce klasy A Cis będzie podejmował w Cekcynie LKS Dąbrowa Chełmińska. Mecz odbędzie się 1 września 2019 roku (początek godz. 11:00).

Na zdjęciu: Jarosław Fojut zdobywa pierwszą bramkę.