Cis znów zwyciężył. Kapitan super strzelec!

W 14. kolejce klasy A Cis podejmował dzisiaj czternastą drużynę w tabeli – GLKS Dobrcz. Mecz ten był tym, z tych nazywanych przysłowiowo „za 6 punktów”. W przypadku zwycięstwa zespół z Cekcyna uzyskiwał znaczną przewagę punktową nad rywalem, natomiast porażka spowodowałaby, że Cis spadłby na przedostatnie miejsce w rozgrywkach. Do przerwy gra układała się gospodarzom niezbyt dobrze i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym wynikiem. Po zmianie stron Cis przystąpił do ataków i zdobył trzy bramki. Wszystkie były autorstwa Arkadiusza Hoffmanna, kapitana drużyny (więcej o nim >>> TUTAJ). Pierwsze trafienie dla Cisa było konsekwencją błędu gości. W 50 minucie obrońca zagrywał piłkę głową do bramkarza Marcina Wyżgowskiego. Uczynił to jednak zbyt mocno i golkiper przyjezdnych „wypluł” futbolówkę. „Wyskoczyłem przed obrońców i z piątego metra silnie uderzyłem” – opowiadał po meczu Arkadiusz Hoffmann. Przy drugim golu dla cekcyńskiej drużyny (w 57 minucie) asystę zaliczył bramkarz Krzysztof Czerwiński, który posłał piłkę aż za obrońców rywala. Golkiper gości został „przelobowany” przez kapitana Cisa z 11 metra. Przy trzecim trafieniu gospodarzy, w 89 minucie, z lewego skrzydła dośrodkował Adam Szulc, a Arkadiusz Hoffmann strzelił lewą nogą z 11 metra. Wprawdzie to uderzenie bramkarz przyjezdnych obronił, ale futbolówka trafiła ponownie pod nogi kapitana Cisa i po uderzeniu tym razem prawą nogą znalazła się w siatce. Goście tylko raz pokonali Krzysztofa Czerwińskiego. Uczynili to dopiero w doliczonym czasie gry za sprawą Przemysława Janiszewskiego. Cis wygrał 3:1 i umocnił dwunastą pozycję w tabeli. .

Z 9 zdobytymi bramkami Arkadiusz Hoffmann jest obecnie na trzecim miejscu na liście najlepszych strzelców klasy A (Grupa I), wspólnie z Dominikiem Woźniakiem (Gwiazda Bydgoszcz). Najskuteczniejszym zawodnikiem jest Damian Rybacki (Rawys Raciąż), który prezentuje fantastyczną formę i uzyskał aż 26 goli. Damian Rybacki wyprzedza klubowego kolegę Tobiasza Mocka, który 12 razy pokonał bramkarzy rywali (statystyki zawodników TUTAJ).

15.11.2020. 11:00: Cis Cekcyn – GLKS Dobrcz Wudzyn 3:1 (0:0)

Bramki: Arkadiusz Hoffmann 3 (50, 57, 89) - Przemysław Janiszewski (90+1). Sędziował: Bogdan Jarosz (Wojnowo).

Więcej szczegółów z meczu >>>> TUTAJ

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Cis zmierzy się w Więcborku z miejscowym Gromem, dziesiątym w tabeli. Mecz odbędzie się 21 listopada (początek godz. 13:00).

Na zdjęciu: Arkadiusz Hoffmann.