Cis nadal niepokonany

W 2. kolejce klasy B (Grupa I) Cis zmierzył się na własnym boisku z Olimpią Wtelno. Goście byli trudnym rywalem, bo w pierwszej kolejce rozgromili 5:0 Łokietka Wierzchucin Królewski. Pozostawali jednak bez punktów, bo ich mecz został zweryfikowany jako walkower 3:0 na korzyść rywala. Przyczyną był udział w spotkaniu nieuprawnionego zawodnika, który powinien pauzować za żółte kartki.

W Cekcynie mecz był emocjonujący, ale do przerwy bramki nie padły. Po zmianie stron obie drużyny zdobyły po golu i zanotowano remis 1:1. Prowadzenie objęli goście, którzy wykorzystali niefrasobliwe wybicie piłki przez drużynę Cisa i przeprowadzili kontrę. W 80 minucie faulowany w polu karnym był najskuteczniejszy zawodnik drużyny z Cekcyna - Fabian Dębicki. Sędzia zarządził "jedenastkę", a Patryk Krajna strzelił z niej do siatki. Arbiter gola jednak nie uznał, bo orzekł, że jeden z piłkarzy Cisa wbiegł w pole karne w momencie wykonywania rzutu karnego. W 87 minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Patryk Krajna (na zdjęciu) po zagraniu Błażeja Słomińskiego. Zawodnik cekcyńskiej drużyny pokonał bramkarza Olimpii strzałem w tzw. długi róg.

Wydaje się, że okręg faktycznie ma problem z sędziami. Po raz kolejny spotkanie prowadził tylko jeden arbiter (główny). Szkoda, że takie sytuacje mają miejsce, bo sam sędzia główny nie jest w stanie bez pomocy asystentów prawidłowo prowadzić meczu. A już największy problem stanowi orzekanie o spalonych. Należy podkreślić, że Tomasz Linke w tej kolejce sędziował jako arbiter główny aż trzy spotkania w Grupie I klasy B!

W trzeciej kolejce Cis zagra na wyjeździe z Łokietkiem Wierzchucin Królewski. Mecz rozpocznie się 4 września 2022 roku o godz. 11:00.