Udana inauguracja klasy A w Cekcynie

Po czternastu latach kibice w Cekcynie znów mogą oglądać piłkarzy klasy A. Dzisiaj Cis zainaugurował rozgrywki w klasie A (Grupa I). Na Boisku Gminnym podejmował GLKS Dobrcz-Wudzyn. Już na kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem spotkania na Boisko Gminne przybywali kibice. Czynne było stoisko z efektownie wykonanymi klubowymi szalikami i proporczykami. Przed meczem miała miejsce miła uroczystość. Przedstawiciel Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, Mirosław Chełmiński, wręczył drużynie puchar za wygranie Grupy I klasy B. Puchar odebrał kapitan cekcyńskiej drużyny – Arkadiusz Hoffmann.

Trener Radosław Sijka do wyjściowej jedenastki desygnował Marcina Szczygła (byłego zawodnika Pomorzanina Serock), dla którego był to debiut w Cisie. Do przerwy inicjatywa należała do gospodarzy. Goście mieli problemy w defensywie. Zamęt w ich szeregach powodowali Sławomir Suchomski, Arkadiusz Jarząbek i niski wzrostem Adam Szulc, który imponował szybkością i wyskokami go górnych piłek. Nieustępliwością wyróżniał się Patryk Krajna. W 10 minucie bramkarz gości Fabian Hiller z trudem wybił futbolówkę na rzut rożny. W 25 minucie swoje umiejętności musiał pokazać jednak miejscowy bramkarz, Krzysztof Czerwiński, który po strzale z rzutu wolnego wybił piłkę na rzut różny. W 31 minucie Cis zdobył prowadzenie. Sławomir Suchomski oddał górny strzał z lewej strony „szesnastki” i Hillerowi nie pozostało nic innego, jak wyjęcie futbolówki z siatki.

Od początku drugiej połowy niespodziewanie zaatakowali goście i te ataki przyniosły im powodzenie. W 55 minucie Jarosław Lewandowski, były zawodnik bydgoskiego Zawiszy, z bliska pokonał Krzysztofa Czerwińskiego. Z czasem to znów Cis przejął inicjatywę. W 61 minucie koszmarny błąd obrońców i bramkarza gości wykorzystał Arkadiusz Hoffmann, który z bliska skierował futbolówkę do siatki. Goście radzili sobie coraz gorzej i uciekali się nie tylko do fauli. Ich zawodnik Radosław Stożek wulgarnymi odzywkami prowokował piłkarzy cekcyńskiego zespołu. Jeszcze większe „popisy” stały się udziałem Karima Mouhayoussa, który kilka razy brutalnie faulował, a na dodatek chciał wyruszyć do boju na kibiców. Tym razem jednak jego kolega z zespołu Radosław Stożek (co było zaskoczeniem, ale brawa dla niego) stanął na wysokości zadania i powstrzymał bojowego Karima. Zresztą nadpobudliwy piłkarz nie dotrwał do końca meczu. W 87 minucie sędzia Jarosław Klein z Bydgoszczy pokazał Karimowi drugą żółtą kartkę, a w efekcie – czerwoną. Po zmianie stron Cis przynajmniej jeszcze trzykrotnie mógł pokusić się o podwyższenie wyniku, ale dobrze interweniował Hiller. Przyjezdni mieli jedną okazję bramkową. Warto nadmienić, że w drugiej połowie na boisku pojawił się kolejny debiutant, Damian Boniewicz, uprzednio zawodnik Czarnych Lniano i Fali Świekatowo. Inauguracja była udana, bo Cis wygrał 2:1. Trener Radosław Sijka w krótkim czasie dobrze przygotował i zestawił drużynę. Skutecznie zagrała obrona w zestawieniu: Daniel Pik, Tomasz Słomiński, Marcin Szczygieł i Dawid Suwalski.

17.08.2019. 17:00: Cis Cekcyn – GLKS Dobrcz-Wudzyn 2:1 (1:0)

Bramki: Sławomir Suchomski (31), Arkadiusz Hoffmann (61) – Jarosław Lewandowski (55).

Sędziowie: Jarosław Klein (Bydgoszcz) – główny, Karol Hentrich i Adam Kliszewski – asystenci.

Szczegóły meczu >>>> TUTAJ

24 sierpnia 2019 roku (godz. 17:00) w drugiej kolejce Cis zagra w Żołędowie z Victorią Niemcz. Rywal w sezonie 2018/2019 zajął trzynaste miejsce w klasie A (Grupa I).