Porażka w Przysiersku

W 7. kolejce klasy A Cis zagrał wczoraj w Przysiersku ze Spartą, wiceliderem tabeli. W bramce wystąpił już Krzysztof Czerwiński, który zmaga się z urazem łokcia. Do przerwy drużyna z Cekcyna zagrała bardzo dobrze. „Spotkanie było bardzo wyrównane w pierwszej połowie (1:1).” – napisano na stronie Sparty, na jednym z portali internetowych. Gospodarze wprawdzie objęli prowadzenie już w 2 minucie za sprawą Patryka Olszewskiego, ale w 26 minucie wyrównał Fabian Dębicki. Napastnik Cisa otrzymał piłkę po długim wykopie przez bramkarza Krzysztofa Czerwińskiego, a potem minął zwodami dwóch zawodników Sparty i strzelił do bramki. Po zmianie stron dominowali już jednak miejscowi, którzy zdobyli kolejne cztery bramki. Trzy z nich padły w ciągu 6 minut! Na lepszą postawę miejscowych miały wpływ zmiany, których w przerwie dokonał trener Piotr Brachucki. Na boisku pojawili się: Marko Gorczyca i Kacper Tarkowski. Według relacji wspominanej strony rywala „M. Gorczyca wniósł bardzo dużo ożywienia na skrzydle, systematycznie urywając się obrońcom”. Przy wyniku 5:1 drugiego gola dla Cisa uzyskał znów Fabian Dębicki, który minął bramkarza Krystiana Warczaka i skierował futbolówkę do pustej bramki. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Wojciech Rzeźnik, który sam strzelił trzy gole, a na dodatek zaliczył asystę przy trafieniu Marko Gorczycy, któremu pozostało tylko trafić do pustej bramki. Mecz wygrała Sparta 5:2.

26.09.2020. 16:00: Sparta Przysiersk – Cis Cekcyn 5:2 (1:1)

Bramki: Wojciech Rzeźnik 3 (58, 73, 75), Patryk Olszewski (2), Marko Gorczyca (78) – Fabian Dębicki 2 (26, 85). Sędziował: Sławomir Mąka (Świecie).

Szczegóły z meczu >>>>>> TUTAJ

W następnej kolejce ligowej dwunasty w tabeli Cis podejmował będzie Tucholankę Tuchola, zajmującą ósme miejsce w rozgrywkach.

Na zdjęciu: Fabian Dębicki.